Çarşamba, Haziran 17

Hayırlara Gele...


...

Yüryamda Ronaldo'yu gördüm.


... ki kendisinden zerre hazzetmem, "Messi ve diğerleri"ciyim ölümüne, ayrıca kıskanırım bezevengi, mesai içi - dışı, adam sürekli çakıyor afedersin.

... ki sabaha kadar saçma skim yüryalar gördüm, beynim hoşafa döndü.

... ki biz Ronaldo diyince o çirkin ve şişko Brezilyalı'yı hatırlayan bi nesildik, bu Portekiz kırosu bebe bizde "pabuç dama" ve "90'lı bebeler" sendromu yaratan bir başka "ikon" haline geldi, nerede efenim ronaldo'lar, rivaldo'lar, roberto carlos'lar...

Neyse, ilginç olan, zerre hazzetmediğim bir başka atmosferde geçiyo vaka, Var mısın Yok musun gibi bişi (ki Cem Yılmaz'lı bölüm haricinde seyretmişliğim vaki değildir, seyredenden de hazzetmem), ben de o labunya sunucusuymuşum. Konuk da bu Kıristiyano Ronaldo bebesi.

Bi espri yaptığımı hatırlıyorum, "halkı arkasına almak" falan gibi bi mevzuda, dedim baba, halka arkanı dönmek tehlikelidir, kollamak lazım, malum halk bu, iti var, kopuğu var, ronaldosu var dedim, önce bu dallama koptu, sonra da dallama seyirciler, yani halk.

Korku ve dehşet içinde uyandım.

Sonra evdekilerle kavga ettim, internet kesik mi gene lan diye baktım, değilmiş, alemde dolandım şu yazıya rast geldim okudum, oh be dedim, dünyadayım.

...

2 yorum:

madafaka dedi ki...

mitinge gidip kopalım mı delicesine?

Shere Khan dedi ki...

bu arada, lojmandan servis kaldırıyosanız mitinge gelirim paşa, dolmuşa minibüse para veremem, devletin şanlı bir rütbelisi olarak, beleşe alıştım zira.