Cuma, Ağustos 21

Atakum Güzellemesi...


...

Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz.

Evet, suç oranı yüksek, yobazlık hayatın gerçeği, sosyal hayat kısıtlı, taşra vesaire.

(Burada İstanbul bebesi ayağı yapmayacaksınız, burası İstanbul/İzmir değil, kompleksli bir abaza delikanlı grubu size çatabilir. Ayağınızı denk alın, veya "Ben ille de takılacam," diyosanız işinizi kabına uydurun, herkese yetecek piyasa var, biraz underground.)

Şiddet, silah, uyuşturucu vaka-i adiyeden (sanki metropoller huzurevi de...)

Elbette, İstanbul'u, İzmir'i, Ankara'yı, Bursa'yı, Antalya'yı falan bir geçeceksiniz, onları bir kenara koyacaksınız.

Lakin burası, taşrada en mantıklı seçimlerden biri.

Atakum'da kilometrelerce uzanan bir sahil var, sabah güzel, öğlen güzel, akşam güzel, gece güzel!

Seviyorum Samsun'u.

...
Akşehir'in Çakıllar Kasabası'nda doğdum, köyüm çok güzeldir. Burdur/Yeşilova'yı hatırlamıyorum. Konuralp ve Düzce'de çocukluğum geçti (bu yüzden nerelisin'e cevabım Düzceliyim'dir), Depremde lise 2'deydim, ayrılmak zorunda kaldım. Ailem Düzce'de kaldı (ve 24 senelik yaşanmışlığın ardından, geçenlerde emekli olup Konya'ya yerleştiler), bu ayrılıştan sonra bir daha hiç ailemle sürekli kalmadım. Liseyi Konya'da bitirdim. Üniversiteyi İzmir'de okudum. Askerliğimi Narlıdere'de yaptım (askere belediye otobüsüyle gittim, şans!) İş hayatıma daha önce hiç gitmediğim Samsun'da başladım. Sonra Ankara'ya geçtim. İki seneden sonra şimdi tekrar Samsun'dayım (arkadaşım dalga geçer, 81 tane il var gidip gidip Samsun'da iş buluyon, diye), son 4-5 yıllık süreçte de gerek kardeşimin İTÜ'de okuması, gerek İstanbul'daki arkadaşlarım, çocukluk aşkım İstanbul'da da epey kaldım.
Bununla birlikte pek çok şehri de (iz bırakanlar Bursa, Muğla-ilçeleri vs.) gezme şansım oldu.
Kimbilir daha başka şehirlerde de ne tatlar, ne dokular vardır. (Mardin, Antalya-ilçeleri, Mersin, Balıkesir-ilçeleri, Edirne, Rize, Kastamonu, Kars, Urfa, Hatay vs.)
Seviyorum memleketi, lakin milliyetçi (!) tosunlar gibi değil.
İnsan gibi.

2 yorum:

Ebru dedi ki...

resimdeki çift deşifre oldu:)

Shere Khan dedi ki...

nıhahahaa yaşasın kötülük:)